Whippet, trpasličí chrt s velkým srdcem

Whippet, přezdívaný také trpasličí chrt, je opravdu neuvěřitelné zvíře. Pokud to, co u svého psa hledáte, je přítomnost a elegance, Whippet je pro vás! Se svou působivou muskulaturou je skutečným atletem a dokonalým sportovcem. Sladký a inteligentní, nepřestane vás okouzlovat.

Příběh o vipetovi

Běh ohařů
Kredity: Lilia Kulianionak / iStock

Ačkoli má extrémně starověkého původu (zdá se, že jeho předky byli psi faraonů), vipet je poměrně nedávné plemeno od doby, kdy byl uznána FCI v roce 1955. U zrodu jeho zrodu stojí mnoho ras. Ve skutečnosti by pocházel ze směsi chrta, italského chrtíka a také psů teriérského typu, jako je foxteriér a bulteriér. Jeho název pochází z „Wip it! “, anglické zvolání, které v překladu znamená „Jdi do toho! „. A z dobrého důvodu tento výraz používali horníci v severní Anglii, kteří chovali vipety pro lov králíků a později pro psí závody. Ten druhý neměl stejné prostředky jako Angličané ze šlechty, kteří raději chovali chrty.

Whippet, elegantní a zdravý pes

Whippet v květinovém poli
Kredity: Bianca Grueneberg / iStock

Whippet je pes, který vydává hodně přítomnosti. Jeho elegantní držení hlavy, půvabné linie a mohutné osvalení z něj činí extrémně oblíbeného psa. Jeho vlasy jsou krátké a jeho šaty mohou být všech barev. Jeho hlava je dlouhá a na úrovni tlamy se stává jemnější. Jeho pohled je velmi výrazný a oči jiskří. Jeho uši jsou spíše malé, tenké a svěšené. Stejně jako u chrtů je jeho hrudník extrémně vyvinutý a kontrastuje s jeho tenkým břichem. Whippet má dlouhé, štíhlé nohy, které mu dodávají tento obzvláště elegantní vzhled. Velmi jemný, jeho ocas je mírně zakřivený a nesený nízko mezi hlezny. Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, je vipet zdravý pes. Jako většina krátkosrstých psů se bojí hlavně chladu a špatného počasí.

Whippet, rezervovaný pes, ale velmi blízko svému pánovi

Whippet objímá svou paní
Kredity: Zbyněk Pospíšil / iStock

Přirozeně velmi klidný vipet je obecně ceněn pro svou diskrétnost, protože štěká jen velmi zřídka. V opačném případě, bPřestože je velmi připoután ke svému člověku, jako většina Greyhoundů není ne nejdemonstrativnější z hlediska náklonnosti, ale rád potěší svého pána. Je nenáročný na život i na výchovu, dobře vychází s dětmi, i když není příliš hravý. Ocení život v domě i v bytě. Nejlepší závodní pes, jeho oblíbenou zábavou je běh a vy za ním budete muset vydržet, protože dokáže dosáhnout rychlosti 60 km/h!

Kolik stojí vipetský pes?

Pořizovací cena Whippet LOF se pohybuje mezi 700 a 1000 eur. Tato cena je však průměrná a samozřejmě se může lišit podle chovatele, rodokmenu psa i jeho věku a pohlaví.

Tak to je vše, propadl jsi Whippetovi? Nikdy nezapomeňte, že adopce psa vás zavazuje na mnoho let. Než začnete, dobře si to rozmyslete.

malí strážci mezinárodního míru

Co takhle adoptovat laboratorního psa?