Top 20 nejoblíbenějších psích plemen Francouzů v roce 2020

Rádi si s nimi hrajete, hýčkáte je, mazlíte se s nimi, rozesmějí vás a někdy i pláčou, když jim není dobře… Jedno je jisté, Francouzi jsou do svých pejsků stále stejně blázniví, ba ještě víc! V roce 2020 skutečně zaznamenáváme 5% nárůst registrací v LOF (Kniha francouzského původu) po 3 letech mrtvého klidu. Tímto způsobem počet psů s rodokmenem nyní přesahuje 2,5 milionu jedinců ze 7 milionů psů v dnešní Francii. Objevte vítěze letošního ročníku 2020.

Pódium oblíbených čistokrevných psů Francouzů v roce 2020

Kredity: Anastasiia Cherniavskaia / iStock – Leoba / iStock – Zuzule / iStock

Již třetím rokem po sobě, je to opět australský ovčák, kdo vyhrává den tím, že se umístil na vrcholu žebříčku. Oblíbený Francouzů od roku 2018 podle společnost Central Canine, australský ovčák dokonce sesadil z trůnu německého ovčáka v počtu registrací zaznamenaných na LOF (16 782 registrací, tedy nárůst o 14 % za pouhý rok). Německý ovčák byl do té doby rekordmanem s 16 514 registracemi zaznamenanými v roce 1980. Další je stafordšírský bulteriérběžněji známý jako „staffie“, s 12 221 registracemi (+8 % ve srovnání s rokem 2019). V těsném závěsu za ním je belgický ovčák která se nachází na třetí pozici s 12 144 registracemi v LOF.

Zbytek žebříčku oblíbených psích plemen Francouzů

zlatý retrívr a německý ovčák
Kredity: iagodina / iStock – Bigandt_Photography / iStock

Na čtvrtém a pátém místě jsou zlatý retrívr a německý ovčák. obecně řečeno, pozorujeme, že letošní pořadí je téměř totožné s pořadím roku 2019. Bígl a španěl stále získávají dvě místa v žebříčku. O tři místa naopak ztrácí francouzský buldoček, který je prvním francouzským plemenem na seznamu. Shih Tzu se mezitím znovu objevil na 19. místě vytlačením bernského salašnického psa.

6- Americký stafordšírský teriér

Stafordšírský teriér u moře
Kredity: RugliG / iStock

Také známý jako Am Staff je často zaměňován se Staffie, se kterou má mnoho podobností. Ve skutečnosti se však jedná o dvě rasy s odlišnými standardy. Am Staff je dvakrát těžší než Staffie! Americký stafordšírský teriér má letos 8206 registrací do LOF.

7- Labradorský retrívr

Labradorský retrívr ležící v trávě
Kredity: sanjagrujic / iStock

Velmi inteligentní a trpělivý, vlastnosti labradorského retrívra z něj dělají vynikajícího vodícího nebo asistenčního psa. V LOF čítá 7813 registrací.

8- Kavalír King Charles

kavalír král Karel ležící v trávě a květiny
Kredity: Swanlake/iStock

Kavalír King Charles, oblíbenec anglické šlechty, je velmi elegantní malý pes. V LOF čítá 6827 registrací.

9- Od Beagle

tříbarevný bígl při pohledu na svého pána
Kredity: bruev/iStock

Tento rozkošný pejsek britského původu je jedním z vašich oblíbenců, protože letos dosáhl 6536 registrací LOF.

10- Anglický setr

Portrét anglického setra
Kredity: Jane Faizullin / iStock

Anglický setr, vznešený lovecký pes, má většinou nádhernou bílou srst tečkovanou černou nebo hnědou jako na fotografii. Je tedy na 10. místě s 6 046 registracemi LOF v roce 2020.

11- Anglický kokršpaněl

portrét psa anglického kokršpaněla
Kredity: Bigandt_Photography / iStock

Anglický kokršpaněl se svými dlouhými kudrnatými ušima vás loni znovu zamiloval, protože sám napočítal 6036 registrací v LOF.

12- Francouzský buldoček

portrét štěněte francouzského buldočka
Kredity: Allan_Glanfield / iStock

Za poněkud divokým pohledem francouzského buldočka se ve skutečnosti skrývá skutečné malé klubíčko veselé a jemné srsti. Určitě i z tohoto důvodu je toto plemeno i letos v žebříčku s 5572 zápisy do LOF.

13- Bretaňský španěl

bretaňský španěl v lese
Kredity: ArmanWerthPhotography / iStock

Elegantní, robustní a inteligentní, bretaňský španěl, druhé francouzské plemeno v žebříčku, má všechno! V roce 2020 bylo na LOF registrováno 5198 psů.

14- Čivava

malá čivava zachumlaná v dece
Kredity: thisislover / iStock

Čivava je tak malá a tak roztomilá, že je naprosto pohodový pes! Natolik, že se ocitá na 14. místě seznamu s 5185 porody zaznamenanými v LOF.

15- Cane Corso

portrét korsického psa
Kredity: AsyaPozniak / iStock

Italská elegance a třída je to, co Cane Corso představuje, impozantní Molossian italského původu. V roce 2020 bylo na LOF registrováno 5055 psů.

16- Sibiřský husky

portrét sibiřského huskyho
Kredity: format35 / iStock

Jak se neutopit v lagunově modrých očích sibiřského huskyho? Odolný pes a krása, která již není k prokázání, je zcela pochopitelné, že se toto plemeno nachází v této klasifikaci! Počítáme pro rok 2020 přesně 4129 registrací v LOF.

17- Jezevčík

malý jezevčík v lese na kmen stromu
Kredity: NORRIE3699 / iStock

Jezevčík, kterému se přezdívá „klobás na nožičkách“, vás se svou netypickou a dokonce zábavnou postavou zřejmě stále těší! Na LOF je skutečně 3664 registrací jezevčíků.

18- Jorkšírský teriér

portrét psa jorkšírského teriéra
Kredity: Maxim Fesenko / iStock

Vynikající malý společenský pes, jorkšírský teriér má stále silnou povahu, díky které je ještě roztomilejší! V LOF bylo registrováno 3555 psů.

19- Le Shih Tzu

portrét psa Shih Tzu
Kredity: elenasendler / iStock

Pokračujeme v tempu malých psů se Shih Tzu. Elegantní a diskrétní, stále ví, jak dát hlas, když se to zdá nutné! V roce 2020 je v LOF registrováno 3488 štěňat.

20- Německý špic

Německý špic běží směrem k fotoaparátu
Kredity: PopoudinaSvetlana / iStock

Tento žebříček konečně uzavíráme posledním malým psem, německým špicem! Skutečná koule vlasů celá v objemu, vypadá jako plyš. Možná se vám to líbilo, protože v roce 2020 bylo v LOF registrováno 3428 psů.

Mají psi práva (zákonně)?

detail, který hodně znamená…