Simulátor, který vám umožní vidět svět očima vašeho psa

Muži a psi žijí ve stejném světě, ale zdaleka ho nevnímají stejně. Jedna společnost proto umístila online nástroj, který vám umožní vidět život očima vašeho chlupatého přítele.

Simulátor vidění zvířat

Na počest Mezinárodní den biologické rozmanitosti (Světový den biodiverzity), který se slaví vždy 22. května, se Lensbest, německá společnost specializující se na optiku, rozhodla vyvinout velmi speciální simulátor.

Pro začátek vás zveme k výběru dekor z výběru. Jedná se o 360° fotografie, takže můžete chodit s myší. Místa zahrnují interiér domu, ulice nebo pláže.

Poté budete vyzváni ke kliknutí zvíře, stránka nabízí několik různých druhů: člověka, psa, kočku, šneka a včelu. Pak, voila, vše, co musíte udělat, je prozkoumat oblast svým novým očima!

Vydal Behaviorist psí pedagog. Marie Andree. Koučování psů v pátek 12. července 2019

Jak psi vidí svět?

Za prvé, muži a psi nerozeznávají barvy stejně. Ty jsou vnímány speciálními buňkami umístěnými v sítnici: čípky. Lidské bytosti mají tři různé typy. Psi však mají jen dva. Tyto buňky jsou navíc na jejich sítnici v mnohem menším zastoupení. V konečném důsledku je jejich detekce barev většinou zaměřena na odstíny modré a žluté. Mají takzvané „dichromatické“ vidění (na rozdíl od lidí, kteří mají „trichromatické“ vidění).

Na druhou stranu psi mají postřeh o podrobnosti třikrát až čtyřikrát nižší než u nás. Přesto to dohánějí jinde. Jejich vize skutečně předčí vidění lidských bytostí, kdyžosvětlení je slabé a pokud jde o detekci pohyby Kde odstíny šedi.

Konečně jsou oči pejsků dále od sebecož omezuje jejich binokulární vidění (oblast viděná oběma očima současně). To druhé je však nezbytné pro správné ocenění vzdáleností. Uspořádání jejich očních bulv má však i výhodu: zvyšuje jejich zorné pole. Pejsek tedy bez pohybu může vidět oblast 250 až 290° (na rozdíl od lidí, kteří vidí pouze 180°).

Vydalo NASRI VET Veterinary Practice v neděli 12. května 2019

Vydalo NASRI VET Veterinary Practice v neděli 12. května 2019

Také se vám bude líbit:

5 věcí, které byste měli vědět o psím vkusu

Výhody hudby pro psy

Sní psi? Odpověď je ano !

8 tipů, jak udržet svého psa zdravého po celý život

5 plemen psů s olympionickým klidem