psí verze digitálních empreintes

Zapomeňte na otisky prstů, u psů jsou to otisky lanýžů! Nosy psů jsou známé svým výjimečným čichem. To však není jediná věc, která je jedinečná…

Každý lanýž je jedinečný

Člověk má to, čemu se říká dermatoglyfy. Právě tyto malé rýhy tvoří zvláštní vzory na našich prstech. No, psi mají něco ekvivalentního… na nose! Uspořádání těchto malých hřebenů je dáno genetikou. Tyto důvody zůstávají opravuje po celý život a jsou unikátní každému jednotlivci.

Šťastný vědecký pátek! VĚDĚL JSI? Otisk psího nosu je stejně jedinečný jako otisk lidského prstu a lze jej dokonce použít k jejich identifikaci!

Napsal veterinární nemocnice Animal Ark v pátek 20. října 2017

Metoda identifikace dlouho používaná ve Francii

Francie začala své psy identifikovat na začátku 20. století. První zákon na toto téma pochází z roku 1904. Nařizoval psům nosit a horník se souřadnicemi jejich pánů. Pak se ve dvacátých letech objevil nový proces: slavný potisk lanýžů. V letech 1958 až 1971 se dokonce stala oficiální metodou země.

Tyto stopy však mají mnoho nevýhody : obtížnost čtení, variabilita v závislosti na pohybech psa nebo osoby pořizující otisk, riziko pokousání při zákroku, možná úprava nosu v případě úrazu nebo nemoci…

Proces inspirovaný policejním světem

Soudní věda a soudní lékařství byly první, které začaly používat otisky prstů. To jim umožnilo uvést rejstřík trestů pachatelé a řešit vraždy, krádeže a další trestné činy. Veterináři se jejich metodou přímo inspirovali, aby našli podobný způsob identifikace u psů.

Potisky lanýžů ustoupily modernějším procesům

V dnešní době se identifikace stala nezbytným nástrojem. Díky ní dokážeme, že pes k nám patří, a v případě, že ho najdeme ztráta nebo z sv. To také umožňuje ujištění špičáky, abyste věděli, který pes by měl být nakryt. Kromě toho je velmi užitečné v rámci boje proti různým neduhy. Identifikace umožňuje certifikovat a řídit se vakcinačním statusem zvířete, který je nutný k tomu, aby bylo akceptováno v některých psích penzionech, mohlo vycestovat do zahraničí nebo nebylo utraceno, pokud se v jeho blízkosti objeví ohnisko vztekliny. .

Tváří v tvář vývoji dalších efektivnějších identifikačních procesů byl tisk lanýžů opuštěn ve prospěch tetování 16. února 1971. The mikročip pak se vyvinul v 90. letech 20. století, poté se rozšířil na začátku 21. století. V každém případě, ačkoliv se dnes tyto potisky již nepoužívají, lanýže našich pejsků jsou a vždy zůstanou tak jedinečné!

Zábavný fakt – Žádní dva psi nemají stejný otisk nosu, otisk psího nosu je jedinečný, podobně jako otisk prstu člověka.🐶

Zveřejnil to VCA Dover Animal Hospital ve čtvrtek 25. července 2019

Také se vám bude líbit:

Psi cítili plynoucí čas…

5 věcí, které byste měli vědět o psích vousech!

Můj pes často naklání hlavu na stranu. proč? Odpovězte okamžitě!

co můžete dát svému psovi ke žvýkání?

kde koupit psa?