objevte 5 příběhů velmi statečných psů (část 2)

Psi jsou tu vždy pro nás. Milují nás bezpodmínečně a jsou tu vždy, když se něco nedaří. Rozesmějí nás, jsou loajální a často obdařeni odvahou, kterou bychom nikdy ani netušili. To nám dokazuje těchto 5 neuvěřitelných příběhů pejsků, kteří se stali hrdiny!

Roselle a Salty, vodící psi pro nevidomé

Salty a Roselle jsou dva vodící psi pro nevidomé. Roselle a její majitel se poprvé setkali 22. listopadu 1999. V tragický den 11. září 2001 spala Roselle pod stolem svého pronajímatele ve věži 1 Světového obchodního centra. Probudil ji dopad letadla 18 pater nad nimi. Jejímu majiteli a asi třiceti dalším lidem pak umožnila sestoupit do 78 pater věže. Druhá věž se zhroutila těsně poté, co odešli. Navzdory mnoha úlomkům, které na ně dopadly, Roselle zachovala klid, aby odvedla svého majitele na bezpečnější místo: na stanici metra.

Pokud jde o Saltyho, jeho pán se rozhodl rozvázat ho, když se věž začala třást. V domnění, že živý nevyvázne, dal raději svému psovi příležitost k útěku. Ale bylo to bez počítání s odvahou a láskou, kterou k němu Salty choval. Pes se skutečně nehnul od stolu svého pána a čekal, až ho v klidu navede k východu a zachrání. Olympský klid těchto psů, kteří mohli utéct a nechat své pány svému smutnému osudu, je neuvěřitelný a znovu ukazuje laskavost jejich srdce.

Rip, malý vojenský pes

Bylo to v roce 1940, těsně po bombardování v Londýně, kdy se Rip, malý kříženec psa teriéra, setkal s vojákem. Poté se rozhodl ji adoptovat. Tak se Rip rychle stal maskotem protiletecké hlídky Southill Street. Bez výcviku zjistil, že musí hledat oběti pod troskami. Talentovaný a odvážný, Rip našel během jediného roku více než sto pohřbených lidí. Právě jeho neocenitelná pomoc a talent umožnily později v této těžké době výcvik dalších pátracích a záchranářských psů. Za své dobré a věrné služby byl Rip v roce 1945 dekorován Dickinovou medailí. Ten je určen k uctění zvířat, která se vyznamenala během druhé světové války. Rip zemřel o rok později v roce 1946 a byl pohřben na hřbitově Lidové ošetřovny pro nemocná zvířata.

Gabi, hlídač jaguárů

V 80. letech 20. století byl v Bělehradské zoo adoptován německý ovčák Gabi. Její role byla velmi specifická, protože musela doprovázet brankáře Stanimira Staniče v jeho kolech. Během noci na 22. června 1987, když pes jako obvykle hlídkoval vedle svého lidského parťáka, utekl jaguár. Gabiin instinkt ho pak přiměl, aby se vrhl na divoké zvíře dříve, než zaútočilo na opatrovníka. Vydala se tak na pronásledování, aby se pokusila ochránit svého lidského přítele. Bohužel jaguára zastřelila policie. Gabiina odvaha ještě zachránila Stanimira Staniče. Následně se hrdince podařilo vyléčit ze zranění a vrátila se ke své práci domovnice.

Později, zoo na jeho počest postavila pomník. Stojí tam: „Jeho srdce bylo silnější než jaguár.“

Zanjeer, pes lovící bomby

Zanjeer je labradorský retrívr. 29. prosince 1992 se připojil k týmu policie v Bombaji pro detekci a likvidaci bomb. Během mnoha bombových útoků v Bombaji v březnu 1993, Zanjeer pomohl odvrátit nejméně tři bombové útoky, včetně jednoho z 15. března 1993, kdy upozornil své manipulátory na bombu na skútru na ulici Dhanji. Během své služby mu jeho neuvěřitelný talent umožnil získat zpět nejméně 11 vojenských bomb, 57 podomácku vyrobených bomb, 175 ropných bomb a 600 rozbušek. Skutečný hrdina!

Frida, záchranářský pes

V úterý 19. září 2017 zasáhlo centrální Mexiko smrtící zemětřesení o síle 7,1 stupně. Vzhledem k rozsahu škod o tři dny později záchranáři stále pátrali po přeživších. Vedle nich byl malý pes jménem Frida. Vybaveno brýlemi, malými botami a postrojem, odvážně pomohla najít pod troskami přeživší. Za svou kariéru si Frida našla 52 lidí!

Chcete číst další skvělé příběhy? Seznamte se právě tady!

3 plemena psů, která poměrně dobře snášejí samotu

Psi a vánoční okrasné rostliny: pozor na otravu