Nejkrásnější plemena bílých psů

Psy milujeme především pro jejich lásku a laskavost, ale také nás někdy dokážou ohromit. To platí zejména pro ty, kteří mají neposkvrněné bílé šaty. Ačkoli mnoho psů může mít bílou barvu, jen několik plemen je výhradně bílé. Zde je náš výběr 6 nejkrásnějších plemen bílých psů!

Samojed

pes samojed
Kredity: PIUPIU-PICS / iStock

Málokomu se nelíbí vzhled samojeda. Tento vznešený saňový pes má neuvěřitelnou srst. Čistota jeho bílé a smyslné srsti mu dodává eleganci a přítomnost při všech příležitostech, s výjimkou případů, kdy skáče v blátivých kalužích, to vám garantujeme! Skutečná kulička lásky, je to velmi energický pes, který ke své výchově potřebuje železnou pěst v sametové rukavici. Pokud jde o jeho hezké vlasy, vyžadují pravidelnou údržbu kartáčováním alespoň jednou týdně. Samojed také dvakrát ročně výrazně líná.

Berger Blanc Suisse

Bílý švýcarský ovčák
Kredity: Neonci / iStock

Tento velký pes je také obdařen vzácnou elegancí. Jeho stavba těla je podobná německému ovčákovi, protože je prostě jeho potomkem! Jeho středně dlouhá a poměrně hustá srst bude vždy bílá. Její krásné a jemné svalstvo jí dává velmi harmonická silueta. Milý ovčácký pes, má velmi blízko ke svému pánovi a skvěle vychází s dětmi. Přestože Berger Blanc Suisse není nijak agresivní, jeho výchovu bychom neměli brát na lehkou váhu s rizikem, že bude mnohem komplikovanější na ovládání. Proto je také důležitá jeho socializace již od útlého věku.

Hora Pyrenejí

Pyrenejský horský pes
Kredity: creativex / iStock

Pyrenejský pes, pravý horský pes, má také neposkvrněnou bílou srst. Toto plemeno přezdívané také „Patou“ se dostalo do popředí díky kultovní sérii Belle et Sébastien. Tento velký plyšový medvídek je docela působivý, protože může vážit až 60 kilo a v kohoutku měřit 80 cm. Mimořádně loajální pes, jeho povaha pasteveckého psa může někdy vést k tomu, že bude vůči určitým lidem podezřívavý. Pro milovníky přírody a dlouhých procházek v přírodě není Montagne des Pyrénées jako stvořená pro bydlení v bytě.

Coton de Tulear

Coton de Tulear pes
Kredity: Scrofula / iStock

Po větších psech jsme tu s Coton de Tulear. Tento malý pes nese své jméno velmi dobře, protože jeho bílá a nadýchaná srst je podobná obláčku bavlny. Jeho dlouhé chlupy stále vyžadují velmi pravidelnou a přísnou údržbu, pokud si chcete zachovat tento velmi zvláštní a lehký vzhled. Pes velmi blízko svému pánovi, nepodporuje samotu. Coton de Tulear je malý co do velikosti, ale velký co do energie! Potřebuje se proto několikrát denně namáhat, aby nasměroval svou energii, zvláště žije-li v bytě.

Maltézský bišonek

Maltézský bišonek
Kredity: Feverpitched / iStock

Bratranec bišonka a bišonka havanského, bišonek maltézáček je rozkošný malý pejsek. Jeho dlouhé, hedvábné a mírně zvlněné vlasy vyžadují pravidelnou úpravu, aby si zachovaly svou krásnou barvu. Pozor, nekoupat ho však příliš často s rizikem poškození kůže. Navíc tato rada platí pro všechny psy. Maltézský bišonek, velmi blízký svému pánovi, nemá problémy s bydlením v bytě, ale samotu nesnáší příliš dobře. Je to opravdový malý společenský pes a miluje děti!

West Highland teriér

Chien West Highland teriér
Kredity: Curaga / iStock

West Highland teriér, nazývaný také „Westie“má také výhradně bílé šaty! Malý pes, v průměru nebude vážit více než 10 kilo, stejně jako jeho předek Carin teriér. Na rozdíl od svých malých bílých kamarádů nemá neposkvrněnou srst, ale spíše béžovou. Skoro bychom mohli říci „špinavě bílá“ barva. Ultra dynamický a velmi společenský Westie je skutečná elektrická baterie, která má svůj vlastní malý charakter. Zvláštní pozornost je proto třeba věnovat jeho výchově.

Tímto náš výběr 6 nejkrásnějších bílých plemen psů končí! Pokud si kromě skutečnosti, že jsou to skvělí psi, měli pamatovat na jednu věc, pak je to, že pravidelná péče je povinná kvůli jejich neposkvrněné barvě.

Paměť psů

Brzy povinné „vědomí“ k adopci zvířete?