Můžete se svým psem vycestovat do zahraničí?

Cestování mimo Francii s domácím mazlíčkem není tak jednoduché, jak by si někdo představoval. Formalit, které je třeba respektovat, je skutečně mnoho, a aby toho nebylo málo, liší se podle destinace. Ale nebojte se, dali jsme vám malou rekapitulaci, abyste to viděli jasněji!

Jak cestovat v rámci EU a v některých okolních zemích?

Budete muset splnit několik podmínek. Ony znepokojení členské státy Evropské unie, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko, Vatikán, Andorra, Monako, San Marino a Spojené království (do 31. 12. 2020, termín přechodného období po brexitu a jednání o budoucnosti země postavení).

1. Identifikace

Chcete-li začít, musí být váš pes identifikován. Musí to být provedeno před všemi ostatními kroky, aby byly také platné. Přijímají se dva způsoby:

2. Vakcína proti vzteklině

Pak je nutné očkování proti vzteklině. Dá se cvičit od 12 týdnů staré. Buďte opatrní, nějakou dobu trvá, než se imunita nastolí. Proto bude vakcína považována pouze za platnou 21 dní po první injekci. Buďte tedy připraveni a nechoďte k veterináři na poslední chvíli.

Zvíře musí být také aktuální upomínky. Platí protokol země, kde byla vakcína vyrobena. Záleží také na použitém produktu. Lze tedy provádět injekce každý rok nebo každé tři roky Podle případu. Doba trvání, která se vás týká, je ta, kterou váš veterinář zapsal do pasu vašeho psa. Na druhou stranu neexistuje žádná lhůta pro stažení, očkování je považováno za platné, jakmile je proveden výstřel.

3. Evropský pas

Váš čokl bude také potřebovat Evropský pas pro zvířata v zájmovém chovu vydaný veterinářem. a dokument musí potvrdit, že identifikace a očkování proti vzteklině byly provedeny v dobré a náležité formě.

cestovní cizí pes
Kredity: Damedeeso / iStock.

Irsko, Malta, Spojené království, Finsko, Norsko: některé další zvláštnosti

Těchto pět zemí také ukládá odčervovat psů proti echinokokům. Musí to být provedeno nejdříve 120 hodin a nejpozději 24 hodin před vaším příjezdem na jejich území. Ošetření musí zapsat veterinární lékař do pasu vašeho mazlíčka.

Malta a Spojené království navíc vyžadují, abyste na jejich území nevstupovali lodí nebo letadlem. soukromé. Musíte použít schválenou přepravní společnost.

Jak cestovat do jiných třetích zemí?

Tento případ může být trochu složitější. Je také vhodné kontaktovat svého veterináře a zahájit proces alespoň tři měsíce před odjezdem, abyste nebyli zaskočeni. V případě zpáteční cesty nezapomeňte, že budete muset respektovat formality země původu (společná pravidla Evropské unie) ET země určení.

Základní podmínky pro návrat do EU

Za prvé, váš pes musí splňovat tři základní kritéria:

  • Být očkovaný proti vzteklině.

  • Mít evropský pas založena před odchodem z unie. Již však neplatí, pokud během pobytu provedete přeočkování proti vzteklině ve třetí zemi. V tomto případě se musíte rozhodnout pro druhou možnost: oficiální veterinární lékař této jiné země musí absolvovat a Zdravotní certifikát EU.

Krevní test pro návrat do EU po pobytu v určitých zemích

Jedná se o „sérovou titraci protilátek proti vzteklině“, kterou musí provádět schválená laboratoř. Tento test umožňuje zkontrolovat, zda očkování proti vzteklině zafungovalo dobře. Musí se to udělat minimálně 30 dní po poslední injekci a přednostně než opustíte Francii. Pokud to uděláte v zahraničí, budete muset počkat 3 měsíce, než se budete moci vrátit do Francie. Toto zpoždění však nemusí být uplatněno, pokud test absolvujete ve Francii a před odjezdem obdržíte příznivý výsledek. Poté už toto vyšetření nebudete muset nikdy absolvovat. On bude platný do konce života vašeho psa podmínit včasné provedení všech jeho upomínek proti vzteklině.

Některé třetí země ano osvobozeni od této formality : Antigua, Barbuda, Argentina, Aruba, Austrálie, Bahrajn, Barbados, Bělorusko, Bermudy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Kanada, Chile, Curacao, Spojené arabské emiráty, Fidži, Gibraltar, Grónsko, Hong Kong, ostrov Ascension, Kajmanské ostrovy, Falklandy, Faerské ostrovy, Britské Panenské ostrovy, Jamajka, Japonsko, Malajsie, Mauricius, Mexiko, Montserrat, Nová Kaledonie, Nový Zéland, Francouzská Polynésie, Rusko, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Eustatius, Saba, Svatá Helena, Svatá Lucie, Sint -Marteen, Saint Pierre a Miquelon, Svatý Vincent a Grenadiny, Singapur, Tchaj-wan, Trinidad a Tobago, USA, Vanuatu, Wallis a futuna.

Pozor na vztek!

Autor: Veterinární klinika Ark na Úterý 7. července 2015

Podmínky pro vstup do třetí země

Většina také vyžaduje identifikaci a očkování proti vzteklině. Nicméně každá země má svá vlastní pravidla a případ od případu jsou možné další dodatečné kroky. Chcete-li například vpustit zvíře dovnitř, někteří žádají o Hygienický průkaz se specifickými modalitami provedenými úředním veterinárním lékařem vaší země původu.

Proto se cestujícím doporučuje, aby se informovali uvelvyslanectví nebo konzulát jejich určení. Na jejich webových stránkách je také spousta dokumentace. Můžete se také zeptat s vaším DDPP/DDCSPP, decentralizované služby francouzského státu. Na druhou stranu, Řád veterinářů doporučuje stránky www.anivetvoyage.com pro více informací podle zemí, ale ne oficiální (pro kontrolu).

Kolik zvířat můžeme přivézt?

Když cestujete nekomerčně do země v Evropské unii, můžete normálně jen vzít Pět šelmy. Od tohoto pravidla se však lze odchýlit, pokud:

  • Cestujete pro své psy, abyste se zúčastnili a souhlasía expozicea projev sportovní nebo související cvičení. Pak o tom musíte mít písemný důkaz.

  • Zvířata mají více než 6 měsíců.

Výjimky

Za prvé, Francie zakazuje dovoz psů první kategorie („Záchvat“ : Pitbull, Mastiff, Tosa bez průkazu původu). Existují však místa (uvnitř i mimo EU), která to umožňují. Chcete-li zjistit, zda se některá země týká, obraťte se na její konzulát nebo ambasádu.

Končíme dalším bodem, který je také ve Francii zakázaný, ale v některých zemích je povolen: dovoz štěňata do 16 týdnů bez platného očkování proti vzteklině, za určitých podmínek. V EU, pokud se to některá země rozhodne povolit, musí cestující požádat, aby učinili prohlášení, že štěňata nikdy nebyla v kontaktu s volně žijícími zvířaty druhů vnímavých ke vzteklině, nebo že s nimi musí cestovat jejich matka, která byla dříve očkována proti vzteklině. narodili se.

Hovínková policie: testy DNA, kamery, udání…

Jak udržet krásu srsti vašeho psa?