místo, kde vzdát hold vyhynulým zvířatům

Smutek: to je velmi smutné slovo. Pokud ale psy vlastníte už delší dobu, je pravděpodobné, že jste se s chlupatým společníkem už museli rozloučit. Přátelství trvá věčně, ale tělo není věčné. Nadace 30 milionů přátel proto vytvořila stránku, která majitelům umožní vzdát hold svým zvířatům a zvěčnit jejich památku.

Poslední pocta

Stránka se jmenuje „na památku mého přítele“. Již název oznamuje barvu. Jedná se o zcela volný prostor a bez jakékoliv reklamy. Každý majitel tam píše fotka chlupů, když byla v nejlepších letech, šťastná a naplněná. Protože na konci dne jsou to okamžiky, na kterých záleží nejvíce a které si chceme zapamatovat. Smrt je přirozený a nevyhnutelný proces. Proto je nejdůležitější, aby zvíře mělo dobrý život. A i když teď bude odpočívat v pokoji, tyto dobré časy zůstanou navždy zapsány ve vaší paměti a na stránkách tohoto webu.

Mistři také přidávají zpráva vedle klišé: poslední sbohem, poděkování, hezká vzpomínka, pocit… Je to příležitost vyjádřit, co máte na srdci, co jste nestihli říct nebo co chcete zvěčnit. Každý může svobodně napsat slova, která chce nebo potřebuje sdílet. To pomáhá některým majitelům truchlit, aby mohli jít dál. Jak se říká: „Psi přicházejí do našich životů, aby nás naučili lásce, a odcházejí, aby nás naučili prohrávat.“

hold zvířatům
Kredity: GoranH / Pixabay

Podporující komunita

Stránka je domovem celé komunity lidí, kteří drží spolu. Stránka každé šelmy je plná virtuálních květin a zprávvzájemná pomoc zveřejněné jinými uživateli internetu. Často jde o mistry, kteří také přišli o chlupatého společníka, a proto velmi dobře rozumí situaci autora. Všichni tito lidé se natahují, aby společně překonali svou bolest.

Slova z Řeha Hutin, prezident Nadace 30 milionů přátel, situaci velmi dobře shrnuje: „Mabrouk, Junior a Mabrouka mi ublížili jen jednou v životě: v den, kdy odešli. Tváří v tvář ztrátě zvířete je náš smutek často nepochopený nebo nepochopený okolím. Necháme si to tedy raději pro sebe. Tím se bolest ještě více zostřuje. Ze své bolesti jsem se dostal jen díky mnoha svědectvím o podpoře, kterých se mi dostalo od veřejnosti. Proto jsem chtěl vytvořit prostor, kam může každý přijít a vzdát hold svému kamarádovi, protože všichni sdílíme tuto potřebu pamatovat si svá zvířata. »

hold zvířatům
Kredity: Geralt / Pixabay

Také se vám bude líbit:

20 nejkrásnějších citátů o psech

Fotograf zachycuje krásu handicapovaných zvířat

Život veterána se změní, když si adoptuje psa

Kastrace u psů: způsob, výhody, nevýhody, alternativy

Shar-Pei, fyzický pes, který nenechává nikoho lhostejným