měli bychom následovat příklad z Belgie?

Adopce vašeho pejska byla neskutečným zdrojem radosti a vy jste naprostým fanouškem vašeho pejska? V tomto případě jste bezesporu velmi dobrý pán, pozorný a pozorný ke svému zvířeti. Bohužel to neplatí pro každého… Přivítat psa nebo jakékoli jiné zvíře do vašeho domova je závazné na léta a generuje mnoho povinností, které někteří lidé nejsou připraveni dostát. Takže v době, kdy je ve Francii ročně opuštěno více než 100 000 psů, se Belgie rozhodla pro řešení, které by mělo umožnit snížení opuštěnosti.

Co je to licence pro domácí mazlíčky?

Pes líbá svého pána
Kredity: Pinkypills / iStock

Možná jste o tom už slyšeli? Od 1. ledna 2019a Kodex dobrých životních podmínek zvířat vstoupila v platnost ve Valonsku (Belgie). Nastavuje povolení k chovu domácího mazlíčka. Slovo „povolení“ však může být matoucí, protože k jeho získání ve skutečnosti neexistuje žádná formalita. V důsledku, každý občan už to má systematicky. Majitelé mazlíčků jsou takoví uvedeny v databázi. Tímto způsobem lze rychleji nařídit zabavení u majitelů, kteří se ke svému zvířeti chovají násilně nebo nedbale, což může vést k odebrání této „virtuální licence“. Odsouzení majitelé si proto už nikdy nebudou moci zvířata adoptovat. Hrozí jim až 15 let vězení a pokuta 10 milionů eur. Skvělý krok vpřed pro dobré životní podmínky zvířat!

Co ostatní zvířata (volně žijící, hospodářská atd.)?

poník za plotem
Kredity: anna-avdeeva / iStock

Ačkoli se toto povolení vztahuje pouze na majitele domácích mazlíčků, Kodex ochrany zvířat má tendenci chrání také všechna ostatní zvířata. Například, v jim v cirkusech nesmí být chováno jiné než domácí zvíře. Ten už proto nesmí používat zvířata, jako jsou lvi, tygři a další divoké šelmy. Pokud jde o chov nosnic, instalace a uvedení klecí do provozu je nyní zakázáno. Dále zřízení kamer na jatkách je systematický. Kromě toho, ukazuje představovat mořští živočichové jako jsou kosatky nebo delfíni jsou zakázány. Konečně, pouťové závodiště jsou nyní zakázány.

Kde je Francie s ohledem na dobré životní podmínky zvířat?

Pes rotvajler svázaný
Kredity: batuhan-toker / iStock

V současné době ve Francii chování domácích zvířat nevyžaduje žádné zvláštní povolení nebo povolení. Na druhou stranu existuje přísná legislativa ohledně psů 1. a 2. kategorie. Adopce jednoho z těchto takzvaných „nebezpečných“ psů (obranných i útočných psů) totiž není daná každému a vyžaduje získání povolení. Proto nebudete moci získat povolení k držení jednoho z těchto psů pokud jste nezletilá nebo zletilá osoba v opatrovnictví, pokud máte záznam v rejstříku trestů nebo pokud jste byli v minulosti zbaveni péče o psa. Než budete moci adoptovat tento typ psa, budete muset projít výcvikem. Teprve na konci vám bude vydána dočasná licence. Poté bude vhodné provést hodnocení chování vašeho zvířete mezi jeho 8 a 12 měsíci. Na základě tohoto posouzení vám bude vydáno konečné povolení.

A konečně i ve Francii platí přísná pravidla pro chov nedomácích zvířat, zejména divokých zvířat. Naše země má však ve srovnání se sousední Belgií před sebou ještě dlouhou cestu, aby co nejlépe hájila welfare zvířat…

Toto je lidský věk vašeho psa

Věděli jste, že hrozny jsou pro psy toxické?