malí strážci mezinárodního míru

OSN: tuto zkratku zná každý. Ať už jste začátečník nebo odborník v oboru, víte, že tyto dopisy obsahují něco důležitého. Shrnutí o 3 slovech by pravděpodobně bylo: udržování míru. Aby toho dosáhl, oceán mužů a žen neúnavně pracuje v rámci Organizace spojených národů. Do jejich řad ale přibyli i výjimeční pejsci.

Ikonická organizace

Organizace spojených národů byla vytvořena po r Druhá světová válka, v roce 1945, aby se podobný masakr už nikdy neopakoval. Je to největší a nejmocnější mezinárodní organizace na světě. Sdružuje 193 členských států, tedy drtivou většinu planety. Jeho hlavní cíle: udržovat mír, bezpečnostnídohoda a spolupráce mezinárodní.

Má však také mnoho dalších rolí: zajišťovat veřejné zdraví (WHO), podporovatvzdělánívěda a kultura (UNESCO), řídí Mezinárodní soud Spravedlnostzavést pomoc humanitární (World Food Programme, UNICEF atd.), bojujte za respekt za lidská právapodporovat udržitelný rozvoj… Její instituce a úředníci již obdrželi celou řadu Nobelových cen.

Taz je jedním z našich kolegů z K-9, na obrázku zde v hale Valného shromáždění.📷: Tým sociálních médií OSN / Roy Pan

Zveřejněno Organizací spojených národů v sobotu 29. prosince 2018

Na velitelství OSN dohlíží psí jednotka

Organizace má mnoho kanceláří po celém světě. Hlavní jsou v Haagu (Nizozemí), Nairobi (Keňa), Ženevě (Švýcarsko) a Vídni (Rakousko). Nejdůležitějším místem je ale sídlo Organizace spojených národů, které se nachází New York. Dostává všechny velikány tohoto světa: hlavy států, vůdce, papeže, Nobelovy ceny…

Je samozřejmé, že tato budova je umístěna pod vysoký dohled. Ochranka, kamery a veškerá technika planety však na zajištění ochrany tak citlivé oblasti nestačí. Byla také zřízena kynologická jednotka, protože na konci dne nic nenahradíúžasný psí vkus.

Labrador: symbol přátelství

Toto je tým labradorských retrívrů a to není náhoda. Určitě jste si všimli, že většinu pracovních psů tvoří němečtí ovčáci, alespoň u policie a armády. Organizace však tentokrát chtěla plemeno, které skutečně reprezentuje jeho ideály : diplomacie, mír, přátelství. Chtěla psy s účinným nosem, to ano, ale nevypadalo to zastrašující nebo ohrožující. OSN má inspirovat bratrství, ne strach. Vybrala si tedy plemeno, které je svým způsobem známé sympatie : starý dobrý labrador.

Psi jednotky K-9 na #UNGA.UN Photo/Mark Garten

Zveřejněno Organizací spojených národů v neděli 29. září 2019

Elitní psi

Tato zvířata jsou vyškolený po dobu tří měsíců, během kterých se učí rozpoznávat třináct druhů výbušnin. Během své kariéry také procházejí neustálým školením, aby trénovali svůj talent a udrželi si úroveň dokonalosti. Na denní bázi jsou pejsci zodpovědníprohlédnout místnosti před schůzkami. Také kontrolují podezřelé zavazadlo a nákladní automobily kteří vykládají zboží. Každý rok kynologická jednotka provede téměř 30 000 kontrol.

Psi jsou náležitosti na ochranu OSN. Tyto prostory jsou bohužel hlavním cílem terorismu. Ultrabezpečné ohrazení je proto klíčové, vzhledem k tomu, že sázky a důsledky by mohly být v případě incidentu (války atd.) kolosální. Hlavy států by navíc nikdy nesouhlasily s příchodem, kdyby místo nebylo bezpečné, což by bylo problematické, protože bez dialogu není mír a násilí eskaluje.

Titan je jedním z našich kolegů z K-9 v UNHQ v New Yorku.📷: Tým sociálních médií OSN / Elif Gulec

Zveřejněno Organizací spojených národů v sobotu 29. prosince 2018

Také se vám bude líbit:

Památník k uctění zvířat, která bojovala za naši zemi?

Conan, hrdinský pes, který zahnal vůdce Islámského státu

Psi bojují proti pytláctví v Keni

Jsou jelení parohy dobré pro zdraví ústní dutiny vašeho psa?

Whippet, trpasličí chrt s velkým srdcem