Leonberger, pes přezdívaný něžný obr

Jeho lví chůze dělá z leonbergera velmi majestátního psa. Velmi vyrovnaný, je to pes, který se přizpůsobí všem životním stylům. Velmi blízko svému pánovi mu nabídne pravou a neutuchající lásku. Leonberg je také odvážné, jemné a inteligentní zvíře. Není tedy pochyb, že tento bude ve všech ohledech odpovídat tomu, co u pejska pro svou rodinu hledáte.

Malý příběh leonbergera

Leonberger pes stojící
Kredity: AngelaBuserPhoto / iStock

Německý původ, Leonberg nebo také nazývaný Leonberger jednoduše nese jméno německého města, kde se narodil. Stejně jako u většiny starověkých ras zůstává jeho skutečný původ nejasný. Nicméně, bylo by to ovoce různých křížení, zejména s Landseer, Terre-Neuve, St-Bernard a Montagne des Pyrénées. Je to Heinrich Essig, městský radní města Leonberg, který údajně dal toto plemeno vzniknout. Jeho cílem bylo vytvořit psa typu leonine. To znamená, že fyzička psa musela připomínají lva, protože zvíře je znakem města. Následně bude nutné počkat až do roku 1895, než se objeví první standard plemene leonberger. Dnes, navzdory své impozantní velikosti, je tento pes-lev nedílnou součástí rodin, které si ho adoptují pro jeho laskavost a věrnost.

Majestátně vypadající pes

Ležící portrét psa leonbergera
Crédits : fotojagodka / iStock

Leonberger je impozantní pes díky své poměrně impozantní velikosti. Konstrukce Leonbergera je pevná a dobře proporcionální, díky čemuž je obzvláště elegantní. Jeho vlasy jsou dlouhé a rovné. Srst akceptovaná standardem plemene jsou světle plavá, červená plavá, tmavě plavá, písková a všechny výše uvedené odstíny. Černá maska ​​je také žádoucí, ale tato barva by neměla převládat. Jeho uši jsou středně velké a svěšené, jeho oči jsou také středně velké a pohybují se od světle hnědé až po tmavě hnědé. Jeho ocas je velmi hustý a nesený svěšený nebo rovný, když je pes aktivní. Jeho hmotnost se pohybuje mezi 60 a 80 kg u samců a 55 a 70 kg u samic. Jeho velikost se pohybuje mezi 72 a 80 cm pro samce a mezi 65 a 75 cm pro samice.

Leonberger, pes s olympionickým klidem

Leonberger pes hraje venku s dítětem
Kredity: lolostock / iStock

Stejně jako jeho bratranec Newfoundland je leonberger velmi klidný a mírný pes. I když je to při prvním setkání působivé, rychle si uvědomíte, že jeho přezdívka mohla být ve skutečnosti „velký plyšový medvěd“. To je perfektní rodinný pes, protože si rád hraje s dětmi a dokáže je dokonce velmi chránit. Velmi loajální ke svému pánovi, je někdy používán jako záchranářský pes. Leonberger je vyrovnaný, inteligentní a odvážný pes, díky čemuž je velmi příjemný na výcvik. Leonberger zvládne život v bytě, ale tohle je silně odrazován. Vskutku, s ohledem na jeho velká velikostto je pes, který potřebuje prostor. Pro tohoto psa, který potřebuje cvičit, jsou také nezbytné každodenní procházky. Ty by však neměly být příliš intenzivní, aby neunavovaly jeho klouby.

Kolik stojí osvojení tohoto plemene psa?

Leonberger je plemeno psa poměrně drahé, protože jeho pořizovací cena se pohybuje mezi 1200 € a 1400 €. Mějte však na paměti, že tato cena se může lišit v závislosti na chovateli vašeho psa. Může se také lišit v závislosti na věku, ve kterém svého psa adoptujete, nebo zda se jedná o psa nebo fenu.

fotograf zachycuje legrační podobnosti mezi lidmi a jejich zvířaty

Je možné cvičit psa v každém věku?