Landseer, velmi jemný záchranářský pes

Už jste někdy slyšeli o Landseerovi? Jeho jméno vám možná nic neříká, ale jeho tvář je vám určitě povědomá, protože Landseer je blízkým bratrancem Newfoundlandu. Toto plemeno psa má také mnoho podobností s pyrenejskou horou. Přestože je méně rozšířený než jeho slavný bratranec, tento velký plyšový medvídek s černobílou srstí si opravdu zaslouží být znám, a to je přesně to, co vám doporučujeme hned udělat!

Malý příběh Landseera

Portrét psa Landseer
Kredity: slowmotiongli / iStock

Le Landseer pojmenovaný po oficiálním malíři královny Viktorie, Edwinu Landseerovi, která ho poprvé a při mnoha příležitostech zastupovala na jeho dílech v 19. století. Dlouho byl mylně považován za černobílou odrůdu Newfoundland, ale landseer je skutečně plemeno samo o sobě a má také nějakou krev z Montagne des Pyrénées a také ze Saint-Bernarda. Bylo to v roce 1960, kdy byl landseer oficiálně uznán FCI jako odlišné plemeno z Newfoundlandu.

Morfologie landseera

Landseer stojící v trávě
Kredity: slowmotiongli / iStock

Landseer je velký čokl, který má širokou, masivní černou hlavu s bílou tlamou. Jeho uši jsou svěšené a jeho dlouhý ocas je obvykle nesen vysoko, ale někdy mírně visí. Má klidný a majestátní výraz. Jeho srst je dlouhá a jemná s třásněmi na zadní straně končetin. Pokud jde o barvu, má se za to, že její pozadí je bílé a má velké černé skvrny na hřbetě, trupu a také na zadku. Landseer je stejně jako jeho bratranec docela impozantní, protože jeho hmotnost se obvykle pohybuje mezi 50 a 60 kilogramy a kohoutková výška muže může dosáhnout 80 cm a 72 cm u samice.

Landseer, něžný a přítulný pes

Landseer pes leží v trávě se svým štěnětem
Kredity: slowmotiongli / iStock

Landseer je opravdová koule lásky. Poněkud hrnec lepidla, je to pes velmi blízký svému pánovi a neustále vyžaduje náklonnost. Klidný a vyrovnaný, bude si báječně rozumět s ostatními zvířaty a hlavně dětmi, se kterými dokáže projevit neutuchající trpělivost. Hráč a milovník otevřených prostorů, Landseer nemusí být nutně skvělým sportovcem. Spíše než velké túry tak ocení klidné procházky. Stále však potřebuje vypustit páru a bydlení v bytě je proto třeba se vyhnout. Jako plavčík pes je ve vodě velmi pohodlný, stejně jako jeho bratranec z Newfoundlandu. Landseer je velmi inteligentní a musí být vzděláván spravedlivým a nestranným způsobem, aby nebyl destabilizován. Navíc, navzdory jeho zdánlivému klidu, Landseerova impozantní postava a jeho velká ostražitost z něj činí velmi odrazujícího strážce.

Jaká je průměrná cena psa plemene Landseer?

Stejně jako u všech čistokrevných psů se cena landseera může mezi chovateli lišit. Podle řádků totiž cena není vždy stejná. V každém případě, pokud plánujete adoptovat landseera, vězte to průměrná cena se pohybuje mezi 1000 a 1200 eur. Takže tě ten pejsek nutí k prasknutí?

Dokáže si pes zapamatovat minulost a promítnout se do budoucnosti?

8 tipů, jak udržet svého psa zdravého po celý život