Koloidní stříbro k léčbě vašeho psa

Za tímto poněkud děsivým názvem se vlastně skrývá zcela přírodní lék. Mnoho studií skutečně zdůraznilo účinnost koloidního stříbra při léčbě různých patologických stavů u lidí. Tento produkt, účinný u lidí, lze použít i pro naše malé společníky. Výhodou je, že je absolutně bez chuti! Je proto ideální pro pejsky, kteří opravdu neradi berou léky. Pojďme, řekneme vám vše o tomto přírodním léku s mnoha přednostmi!

Co je koloidní stříbro?

Pes čeká na pilulku
Kredity: inside-studio / iStock

Jak jeho název napovídá, koloidní stříbro je roztok složený jak ze suspenze mikroskopických částic stříbra, tak ze stříbrných iontů (stopový prvek). Vše spočívá v extrémně čisté vodě. Termín koloidní znamená, že částice jsou extrémně jemné, a proto umožňují velmi dobrá asimilace bez toxicity. přírodní antibiotikum, koloidní stříbro pomáhá v boji proti virům a mikrobům všeho druhu. on je také výborný dezinfekční prostředek který pomáhá hojit rány a kožní problémy.

Výhody koloidního stříbra

Jak již bylo řečeno v úvodu, první výhodou a v neposlední řadě koloidního stříbra je to, že je nemá chuť. Může ji tedy váš čtyřnohý přítel snadno spolknout. Koloidní stříbro je také bezbarvé, ale většinou bezbolestný, díky čemuž je ideální pro dezinfekci ran. Navíc se dá použít jak zevně, tak vnitřně. Jeho cena je přijatelná, není toxický a nezpůsobuje vedlejší účinky. Navíc předávkování není možné, protože tělo si vezme jen to, co potřebuje, a zbytek evakuuje.

Jak si vybrat koloidní stříbro?

Pes dostává léčbu uší
Kredity: Taťána / iStock

Pokud někdy budete chtít koupit koloidní stříbro pro svého mazlíčka, je pravděpodobné, že se rychle ocitnete ztraceni. Tento produkt skutečně existuje pod mnoho dávek takže není vždy snadné se v tom zorientovat. Pro vaše zvíře je ideální dávkování 15 ppm pro perorální příjem. Pokud to někdy budete chtít aplikovat dermální, 5 ppm bude stačit.

K jakým účelům koloidní stříbro?

zranění psa
Kredity: Fetrinka / iStock

Posilte imunitní systém svého psa

Koloidní stříbro je vynikající pro posílení imunitního systému vašeho psa. Můžete jej proto použít jako preventivní léčbu, která mu pomůže uniknout všem druhům nemocí a infekcí. Pomáhá také podpořit psa, když je obětí únavy nebo poklesu morálky.

Vyléčit ránu

Velmi účinný dezinfekční prostředek, koloidní stříbro lze použít i zevně přímo na rány či popáleniny. Přípravek můžete nastříkat přímo na postižená místa a nechat uschnout na vzduchu. Přípravek je také velmi účinný na bradavice a pupínky.

K léčbě oční nebo ušní infekce

Velmi častý problém u psů, infekce v očích nebo uších lze léčit koloidním stříbrem. Přípravek nastříkejte přímo na ucho nebo aplikujte kapky do očí.

K pročištění dýchacích cest

Pokud váš pejsek trpí nachlazením a má ucpané dýchací cesty, je tu opět koloidní stříbro! Dejte svému mazlíčkovi přípravek vypít a také nastříkejte přímo do nosu. Tuto operaci můžete opakovat několikrát denně.

Vše o identifikaci psa (čip a tetování)

Mají psi práva (zákonně)?