kde koupit psa?

Jakmile padnete rozhodnutí o adopci psa, na koho se obrátit, abyste si byli jisti správným výsledkem? Máme se zaměřit na útulky, nebo jednotlivce? Zde je několik věcí, které by se vám mohly hodit, než se zavážete k adopci svého nového mazlíčka.

Především se zamyslete nad tím, jaké plemeno psa by vám nejvíce vyhovovalo.

Pokud máte zaměstnání a/nebo povinnosti, které vám neumožňují být přes den hodně doma, neměli byste si vybírat příliš závislé plemeno psa. Ne všichni psi mohou zůstat sami dlouho. Například border kolie, labradorský retrívr nebo australský ovčák jsou zvířata, která naplno prospívají pouze ve společnosti svých pánů. Ale nebojte se, nezávislých plemen je více; Shiba Inu, Pekingese, Husky nebo Breton španěl jsou dokonalými příklady!

roztomilá štěňátka
Kredit: Maryviolet / Istock

Kam jít koupit psa za nejlepších podmínek?

Jakmile se rozhodnete pro závod, budete si muset vybrat místo, kde svého budoucího společníka adoptujete. Existuje mnoho partnerů, na které se můžete obrátit: chovatelské útulky, SPA, jednotlivci atd. Je možné jet i na výstavy psů, kde bude zastoupeno mnoho plemen.

Jak to tedy v tom všem vyřešit?

Chovatelé

Ať už si vyberete kteréhokoli chovatele, začněte jako první klást mu ty správné otázky, především na prostředí, ve kterém zvíře od narození žije: je podobné tomu, které mu nabídnete? Je to lepší než ano, protože jinak se váš nový pes bude muset přizpůsobit novým pravidlům, která bude jistě těžko asimilovat, pokud jsou příliš odlišná od těch, která již zná.

Pak musí být chovatel schopen plně informovat o zdravotním stavu psa, jeho plemeno, stravu, léčbu, kterou již absolvoval (odčervení, vakcíny), jeho identifikaci. Pokud prodejce není schopen odpovědět na vaše otázky, mějte se na pozoru.

šťastný pánský pes
Kredit:SeventyFour / Istock

Příliš nízká cena? Pozor na intenzivní zemědělství.

Existují chovatelé, kteří prodávají štěňata ve velkém, aniž by věnovali přílišnou pozornost jejich sledování. Můžete skončit se zvířetem ve špatném zdravotním stavu moc toho nevíš. Okamžitě se držte dál od prodejců, kteří vám nabízejí dodání psa, aniž byste ho doma alespoň jednou viděli. Je důležité vidět svého malého společníka v jeho původním prostředí, abyste pozorovali minimum jeho chování, zejména sociálního. Také je vždy lepší vidět matkukterá vám zaručí, že se štěně narodilo právě zde.

Přístřešky

Jestli chceš obrátit se do útočištěbudete mít jistotunechat si poradit a vést zaměstnanci, kteří jsou obeznámeni se psy, kteří tam byli shromážděni. Budete vědět vše, co potřebujete o možné traumatické minulosti pro zvíře, a budete moci ptejte se na všechny otázky, které vás zajímají. Správci útulků jsou zvyklí párovat psy s novými majiteli, kteří by jim nejvíce vyhovovali.

Také se vám bude líbit:

Vše o identifikaci psa (čip a tetování)

Přeprava psa autem: co říká zákon

Kteří psi jsou nejvíce zranitelní vysokým horkem?

psí verze digitálních empreintes

6 nebezpečí podzimu pro vašeho psa