Jsou jelení parohy dobré pro zdraví ústní dutiny vašeho psa?

Žvýkání je pro psy nezbytnou potřebou. Pro některé pejsky je žvýkání a přirozený způsob péče, z bojovat s nudou a z oddechnout si frustrace popř úzkost. Právě z tohoto důvodu je důležité psovi pravidelně nabízet žvýkací předměty. Dnes se zaměříme na jelení parohy: jsou dobré pro vašeho psa? Jsou vhodné pro všechna plemena? Říkáme vám všechno!

Co je jelení paroh?

Jelení paroh pochází zcela jednoduše… z jelena! Jak již název přesně napovídá, to, co svému psovi darujete, není nic jiného než kus jeleního parohu. Vyrobeno kompletně přirozené a plné živinjelení paroh je vynikající pro celkové zdraví a zdraví ústní dutiny vašeho mazlíčka.

Jak to vybrat?

Tedy váš pes těží z přírodních živin a minerálů obsažené v jelením parohu, je třeba dbát na kvalitu! Ve skutečnosti nejsou všechny jelení parohy stvořeny sobě rovné a je nejlepší vybrat si kvalitní A jelení paroží, např. jelení paroh pro psa Cernunose.

Jaké výhody má jelení paroh pro vašeho psa?

pes žvýkající parohy
© HildeAnna – iStock

Na rozdíl od mnoha tyčinek prodávaných v supermarketech je jelení paroh dokonale přirozeným žvýkacím předmětem, ale to není jeho jediná kvalita! Opravdu, jelení paroh má mnoho výhod pro zdraví vašeho zvířete:

  • Neuvolňujte žádné nepříjemné pachyna rozdíl od mnoha jiných žvýkacích předmětů.
  • Pomoci odstranit zubní plak aby váš pes měl svěží dech.
  • Může mít a životnost několik měsíců.
  • Obsahuje mnoho minerálů a živin : vápník, fosfor, glukosamin, chondroitin, zinek atd.
  • Umožňuje uklidni se a uvolni se příliš energický nebo úzkostný pes.
  • nízké kalorieparoh je dokonale vhodný pro psy s nadváhou a má dokonce a účinek potlačující chuť k jídlu.

Žvýkací předmět bez utrpení zvířat!

cert deska během říje
© marc-chesneau – iStock

Vzhledem k tomu, že je to pro mnohé z vás důležité téma, uvědomte si to jeleni se nezabíjejí pro své rohy ! Padání paroží samců je skutečně přirozeným jevem, ke kterému dochází každý rok v závislosti na pohlavním cyklu zvířete. Na konci zimy a tedy období rozmnožování tzv říje, jelení paroží přirozeně padá. Na jaře začnou znovu růst, aby byly na podzim opět připraveny na začátek říje a tak dále. Pokud však chcete, můžete se obrátit na jiné zeleninové alternativy které jsme probrali v tomto článku.

Je možné cvičit psa v každém věku?

malí strážci mezinárodního míru