Jaké plemeno psa vám vyhovuje? Zaměřte se na plemena skupiny 1

Klasifikaci psích plemen provádí FCI (Fédération Cynologique Internationale). Rozděluje všechna tato plemena do 10 odlišných skupin, které seskupují psy na základě jejich stavby, schopností a historického použití. Dnes se podíváme na vlastnosti psů spadajících do skupiny 1, kterou tvoří 42 plemen pasteveckého nebo pasteveckého typu.

Jaké jsou vlastnosti ovčáckých a honáckých psů?

tři beauceronští psi na stole
Kredity: Ekaterina-Gorokhova / iStock

Pro začátek byste to měli vědět plemena pasteveckého typu odpovídají psům, kteří vodí stáda ovcí (ovce, ovce, kozy atd.). Honáčtí psi jsou specialisté na dobytek. Psi skupiny 1 nejsou všichni stejní, právě naopak. Nicméně, všichni mají podobnosti ve svých schopnostech, ale také v jejich předcích. Mezi 42 plemeny skupiny 1 najdeme zejména border kolii, australského ovčáka, německého ovčáka, corgiho, pyrenejského ovčáka, shetlandského ovčáka, beaucerona nebo berger Blanc suisse.

Jaký je charakter psích plemen skupiny 1?

australský ovčák blízko svého pána u ohně
Kredity: Leoba / iStock

Ovčáčtí a honáčtí psi jsou známí svou velmi dobrou povahou. Jsou to také psi, kteří se celkem snadno cvičí. Na druhou stranu pozor, nejedná se o psy, kteří zůstávají celý den na gauči. V důsledku, díky svému genetickému výběru optimalizovanému pro získání pracovních psů vyžadují tito jedinci velmi významnou mentální stimulaci. Obdařeni velkou inteligencí velmi rychle pochopí, co se od nich očekává. Vždy nadšení, jsou to také psi, kteří mají skutečnou potřebu se namáhat. Každé plemeno má však své vlastní vlastnosti a jeden pes se může od druhého velmi lišit.

Může vám vyhovovat pastevecký nebo honácký pes?

německý ovčák skákání do vzduchu ve sněhu
Kredity: Ksenia-Raykova / iStock

Plemena skupiny 1 mají zásadní potřebu zůstat aktivní a cvičit. Proto pro vás bude tento typ psa vhodný pouze v případě, že mu budete mít hodně času na to, abyste ho doprovázeli na dlouhé procházky. Navíc se jedná o psy, kteří samotu příliš nepodporují. a v důsledku toho mohou dokonce vyvinout problémy s chováním. Dávejte pozor, abyste svého psa nezanedbávali ani na intelektuální úrovni, protože Cplemena mají poměrně výraznou fyziologickou potřebu duševního výdeje.

Ne všechny tyto informace je však třeba brát doslova. Psi jsou jedinečné bytosti, které jsou po celý život stavěny do kontaktu s vámi, a přestože jim můžeme přisuzovat společné povahové rysy, je důležité nezobecňovat.

Majitelé mají více fotografií svého psa než jejich manžela

jediný pes s obláček na hlavě