Jak udržet krásu srsti vašeho psa?

Kromě estetického hlediska hraje srst vašeho psa zásadní roli pro jeho zdraví. Umožňují vám ji chránit před chladem, teplem a vlhkostí. Nevhodná strava, vnější útoky nebo nemoc však mohou srst vašeho psa poškodit. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste svým vlasům vrátili jejich plnou krásu!

Dobrá dieta

pes jí jeho misku
Kredity: chendongshan / iStock

Základem krásné srsti je kvalitní strava! I když je kvalita srsti vašeho psa viditelná zvenčí, ve skutečnosti jeho dobré zdraví vychází především zevnitř. Z tohoto důvodu byste neměli volit granule (nebo paštiky, BARF, bezobilné potraviny atd.) na lehkou váhu. Aby vám pomohl se správným výběrem v jídelníčku vašeho mazlíčka, můžete navštívit veterináře, pokud možno výživového poradce. Bude nejkompetentnější, kdo vám poradí. Krmivo vašeho mazlíčka by mělo být vyrovnaný a také bohaté na vitamíny a aminokyseliny. Můžete přidat i do kroket některé kapky lososového oleje. Velmi bohatý na omega 3, je známo, že zlepšuje kvalitu srsti vašeho psa.

Pravidelně svého psa kartáčujte

pes je kartáčován
Kredity: Su Arslanoglu / iStock

Ať už má váš čokl krátkou nebo dlouhou srst, je důležité je pravidelně kartáčovat. Pes s dlouhou srstí bude samozřejmě potřebovat častější úpravu. Kartáčování je důležité gesto z několika důvodů. První je, že vám to umožníprohlédnout celé tělo vašeho psa. Tímto způsobem budete schopni odhalit jakákoli zranění, klíšťata, kožní problémy nebo přítomnost parazitů. Pomáhá i kartáčování k odstranění odumřelých vlasů stejně jako všechny prvky, které mohou uvíznout v srsti vašeho psa (tráva, větve, klásky atd.) Nakonec může být kartáčování, pokud je prováděno jemně, pro vašeho psa velmi příjemným okamžikem. Umožňuje to spousta a z stimulovat krevní oběh.

Jednou za čas svého psa vykoupejte

Pes ve sprše
Kredity: fotoedu / iStock

První věc, kterou byste měli vědět, je, že je zbytečné, dokonce se nedoporučuje, pravidelně koupat svého psa, protože mytí odstraní kožní maz. přirozeně vylučuje k ochraně pokožky před vnějšími agresemi. Čas od času však pro něj může být zajímavé ponechat si krásnou srst. Pokud žijete ve městě, budete muset pejska mýt pravidelněji, protože jeho srst je přímo konfrontována se znečištěním. Samozřejmě, vybírejte šampon vhodný pro psy, protože nemají stejné pH jako my! Některá plemena psů, zejména ti s dlouhou srstí, obecně vyžadují pravidelnou péči ošetřovatelem. Neváhejte jej alespoň dvakrát ročně vzít k profesionálovi.

Zabraňte škůdcům

pes válející se v trávě
Kredity: O_Lypa / iStock

Přítomnost parazitů nejen obtěžuje vašeho psa, ale může ovlivnit i kvalitu jeho srsti. Tyto malé šelmy mohou skutečně rychle způsobit svědění (plaky, podráždění, pupínky atd.). Tím, že se poškrábe, bude váš čokl vypadávat mu vlasy et poškodit vaši pokožku ve stejnou dobu. Z tohoto důvodu je důležité pravidelně léčit svého psa, aby se zabránilo výskytu parazitů. Po každé procházce také nezapomeňte zkontrolovat, zda vaše zvíře nemá klíšťata.

Můžete se svým psem vycestovat do zahraničí?

Anglický setr, okouzlující lovecký pes