Hovínková policie: testy DNA, kamery, udání…

„Velký bratr tě sleduje“, ale tentokrát upustil od politiky, aby se pustil do úplně jiné věci: psí hovínka. Válka psímu trusu je vyhlášena a je to vážné…

Dohledové kamery pro sledování trusu

Ve svém slavném románu 1984 nás Orwell ponoří do srdce dystopického světa, společnosti pod vysokým dohledem, kde Velký bratr na každého dohlíží. z kamery umístěné na čtyřech rozích měst trvale snímají obyvatele za účelem zjištění a sankcionování jakéhokoli porušení. Ale jak pěkný a přátelský nápad…!

Na radnici v Montereau-Fault-Yonne (Seine-et-Marne) se nám tento román moc líbí. Natolik, že jsme se rozhodli realizovat Big Brother. Tentokrát ale nebude lovit politické disidenty… ale hovínka. Díky systému teleobrazů instalovaných v ulicích (video dohled), policie bude moci identifikovat pány, kteří nesbírají trus svých zvířat, mobilizovat své jednotky k jejich identifikaci a poté je potrestat.

kamery
Kredity: Lianhao Qu / Unsplash

Psí trus podroben testování DNA

Když se dali na dráhu policisty, mnozí agenti jistě snili o tom, že jim budou svěřeny ušlechtilé úkoly, jako je obrana vdovy a sirotka před… psím trusem! Snili o tom… Béziersova radnice nabídl jim to! Posledních několik let bojuje tělem i duší za projekt, který je jejímu srdci blízký: instruovat příslušníky mírových sil, aby odebírali vzorky psích exkrementů, aby provedli hloubkové vyšetřování a vystopovali stopu hovínka až do majitel.

Za tímto účelem by výkaly byly odeslány do laboratoře, která izolovat DNA. To by se pak porovnalo s databází, aby se našel chlup, který se provinil. Každý pán obvodu, kterého se opatření týká, by měl jít k veterináři, aby svému zvířeti odebral vzorek slin, což by umožnilo registrovat všechny psy a jejich majitele.

V tuto chvíli opatření nevedlo k Béziersovi. Byl však realizován jinde ve světě. Používá se na některých místech v Itálii, Španělsku, Andoře, Anglii, Izraeli a Spojených státech.

FBI
Kredity: Miloš Spasic / iStock

Informování: legrační malý dotek!

Policisté bedlivě dohlížejí na zadečku tvého pejska je dobré, ale celé okolí, které to dělá, je ještě lepší! Jak všichni víme, výpověď vytváří sousedské vztahy vyvážené a harmonické.

Proto se vyvinula společnost aplikace abychom mohli odsoudit trus zvířat našich sousedů: Poople Map. Nyní můžete chodit po ulicích svého města a hledat trus, fotit je a geolokalizovat je v aplikaci. Můžete se dokonce bavit přizpůsobením záběru a pokud jste skvělý sběratel, dostanete odměny za své fekální objevy. Úplně normální a velmi zdravá zábava!

Starosta Béziers měl také další geniální nápad: operaci #BalanceTaCrotte. Obyvatelé jsou vyzýváni, aby vyfotografovali jakékoli nezákonné hovínko a poslali snímek městským orgánům činným v trestním řízení. Fotografie soustředí a pošlou je zástupci státu. Ten bude mít jistě radost, když uvidí jeho schránku zaplavenou fotkami trusu. Navíc převést boj proti znásilňování a obtěžování žen (#BalanceTonPorc) do příběhu o psích hovínkách je zcela na místě…

Opravdu k tomu musíme dojít? Buďme k sobě občansky smýšlející!

Sbírání trusu jeho psa je a občanský akt nejzákladnější. Není ne moc složiténestojí moc a umožňuje všem bydlet ve městech čistý a žít spolu uctivě. Mnoho mistrů to pochopilo a velmi pečlivě uklízí po svém zvířeti.

Opravdu se musíme uchýlit k donucovacím metodám, které si zaslouží? detektivní thrillery a z římské dystopie ? To se zdá poněkud přehnané… Navíc by mohlo být moudřejší použít veřejné peníze na jiné účely (např. nemocnice, školy)… Tak pojďme všichni ukázat trochu občanského ducha a posbírat hovínka našich pejsků sami, než se svět změní ve velké nesmysly!

Také se vám bude líbit:

Jak vycvičit štěně na nočník. Zde je 5 účinných tipů!

Tato zařízení by mohla ročně zachránit životy tisíců psů

Psi bojují proti pytláctví v Keni

Jsou kosti dobré pro zdraví vašeho psa?

Můžete se svým psem vycestovat do zahraničí?