Co takhle adoptovat laboratorního psa?

Přemýšleli jste někdy o adopci psa zachráněného z laboratoří? Tito chudáci pejsci strávili svůj život za mřížemi a nevědí nic o skutečném psím životě. Potřebují proto hodně času a pozornosti, ale po získání jejich důvěry se z nich stanou skvělí společníci.

Jaké jsou vlastnosti laboratorního psa?

Bíglové v kleci
Kredity: Tattom / iStock

To musíš vědět většina laboratorních psů jsou plemena Beagle. Stává se také, že jsou to zlatí retrívři, ale zřídka jiná plemena. Neexistuje žádná preference pohlaví, takže můžete adoptovat muže i ženu. Věk je také variabilní: je možné potkat štěňata i dospělé psy. Ve všech případech je asociace, která se starají o umístění těchto psů, identifikují a aktualizují jejich vakcíny proti proudu.

Jak adoptuji laboratorního psa?

Bígl za drátěným plotem
Kredity: Lunja / iStock

GRAAL je sdružení, které mimo jiné sbírá laboratorní zvířata. Spolupracuje s mnoha partnerskými útulky, které se o zvířata ve svých strukturách starají. I tyto přístřešky najdete přímo na jejich stránkách. Neexistují žádná konkrétní kritéria, která je třeba předem splnit. To jsou přístřešky, které rozhodnout, kam a komu umístíte zvířata podle standardních postupů : výběr osvojitelů, oblast umístění, návštěva před a po adopci… adopční poplatky se také mohou lišit od jednoho útulku k druhému.

Jak nejlépe přivítat laboratorního psa?

Pes bígl ležící na koberci
Kredity: alex_ugalek / iStock

Nejprve si musíte být vědomi toho, čím tito psi prošli. jsou to zvířata kteří nikdy v životě nic neviděli, nikdy nic neočuchali, kteří si nikdy nehráli, kteří nebyli nikdy pohlazení a kteří nikdy nebyli milováni. Adopce laboratorního psa proto vyžaduje čas. Pokud jste mimo domov 10 hodin denně, neobtěžujte se. I když váš pes vypadá jako dospělý, ve skutečnosti Je to štěně, které se bude muset všechno naučit. Důrazně se také doporučuje, aby s ním člen rodiny mohl zůstat několik dní, aby si postupně zvykal na nový život.

Obecně se v domě daří, ale budete muset být trpěliví, pokud jde o venčení. Kromě mříží a ledové dlážděné podlahy jeho přepravky váš pes nic nepoznal. Sebemenší šustění listí, hlučné vozidlo nebo trochu, které ho polechtá, ho může nesmírně vyděsit. Z tohoto důvodu je vhodné upřednostňovat poměrně krátké vycházky poprvé. Bíglové jsou docela bojácní, ale časem a spoustou lásky se z nich stávají neuvěřitelní životní společníci.

Může laboratorní pes trpět poruchami?

Bígl a trénuj vrhače
Kredity: srugina / iStock

Z jeho zkušeností je možné, že se u vašeho psa objeví problémy s chováním. Ale ve skutečnosti, každé zvíře má svou vlastní osobnost a kde se některé rychle přizpůsobí, jiné budou skutečně velmi úzkostné. Navzdory jeho těžkým zkušenostem jste se na něj nemuseli vždy držet. Ve skutečnosti to riskuje vytvoření hyperpřipoutání a v den, kdy se chystáte odejít, může být pro něj velmi komplikované žít. V takových případech se váš pes může stát destruktivním nebo začít nepřetržitě štěkat.

Whippet, trpasličí chrt s velkým srdcem

Jak svému psovi ostříhat drápky?