Brzy povinné „vědomí“ k adopci zvířete?

Zatímco každý rok je adoptováno více než 750 000 zvířat, Francie bohužel drží velmi smutný rekord. Ve skutečnosti je každý rok opuštěno kolem 100 000 domácích mazlíčků, zejména psů a koček. V boji proti nutkavým nákupům, které jsou původem těchto opouštění, chce vláda vytvořit dokument. Ten bude potenciální budoucí majitele informovat o povinnostech spojených s adopcí zvířete.

Domácí mazlíček není hračka

pes a jeho panička, kteří se spolu smějí
Kredity: Kosamtu / iStock

Ministr zemědělství Julien Denormandie říká: „zvíře není ani spotřební výrobek, ani hračka; vlastnit to znamená být za to zodpovědný“. Když se to tak řekne, dává to smysl a přesto qKdyž každý rok vidíme počet opuštěných zvířat, zdá se, že toto tvrzení neplatí pro každého. Je opravdu těžké odolat před naprosto rozkošnými štěňaty, která jsou k vidění v obchodech se zvířaty. Takže praskáme, pak štěně roste a zabírá více místa, než jsme si představovali. Taky nás to stojí peníze a konec bohužel známe…

Proto by adopce psa a jakéhokoli jiného zvířete měla být dobře uváženým rozhodnutím. Nekupujeme zvíře z rozmaru nebo po „coup de coeur“ jak by se dalo udělat pro vulgární předmět. Na rozdíl od nejnovější módní konzole, které bude jedno, když se na ni pár měsíců po koupi nepodíváte, se na vás mazlíček bude spoléhat celý život…

Co je to certifikát povědomí?

rodina v útulku, která psy navštěvuje
Kredity: davit85 / iStock

Jak jeho název napovídá, primárním cílem tohoto certifikátu bude upozornit potenciální budoucí majitele na povinnosti spojené s adopcí zvířete. Osvojitelé nebo kupující tedy budou muset tento dokument podepsat s útulkem, chovatelem, veterinářem nebo dokonce ve zverimexu. Takto, budoucí majitel se zaváže, že se bude denně učit, co to znamená adoptovat zvíře a co to obnáší. Budou řešeny otázky nákladů i zdravotní otázky týkající se očkování, možných onemocnění, potřeby léčby a povinnosti identifikace. Certifikát bude také diskutovat o fyziologických potřebách zvířete a také o problémech s chováním.

Celkem, adopce zvířete je věcí individuální odpovědnosti každého majitele. Z tohoto důvodu je vhodnější, aby si každý byl vědom povinností, ke kterým se zavazuje, než si zvíře definitivně adoptuje.

Jako připomenutí, lZa týrání zvířat nyní hrozí 2 roky vězení a pokuta 30 000 eur. Příslušné pokuty se pohybují od 450 do 1500 EUR. Bohužel, v současné době je úspěšných několik soudních řízení. Tyto sankce tedy nejsou ve skutečnosti odrazující. Vláda proto plánuje zpřísnit sankce proti týrání zvířat.

Nejkrásnější plemena bílých psů

Můj pes omylem vypil alkohol, co mám dělat?