Bobtail, velmi robustní anglický ovčák

Robustní a živý ovčácký pes, Bobtail je velký pes. Mezi všemi je rozpoznatelný díky své srsti. Ve skutečnosti má velmi zvláštní strukturu a barvu tvořenou převážně šedou a velmi charakteristickou bílou. Tento nesmírně roztomilý velký pes je anglického původu, ale stále je poměrně neznámý a jen zřídka mu zkříží cestu. Takže pokud se chcete dozvědět více, pojďme na prezentace!

Krátká historie Bobtaila

Bobtail pes ležící v trávě
Kredity: radarreklama / iStock

Bobtail se také nazývá staroanglický ovčák, což se do francouzštiny překládá jako rodový anglický ovčák. Jde tedy o plemeno velmi staré a jak už asi tušíte, anglického původu. Vypátrání jeho přesného původu se však ukazuje jako skutečný bolehlav. Tento pes se specializoval na řízení stád a jeho huňatá a velmi hustá srst mu umožňovala být velmi odolný v horském prostředí, ale i na anglickém venkově. Jeho jméno pochází ze skutečnosti, že jeho ocas byl dobrovolně uříznut.. Dnes je tato praxe evidentně ve Francii zakázána. Současný standard bobtaila je poměrně nový, protože pochází pouze z roku 2010, zatímco první výstava tohoto plemene se datuje od roku 1873.

Bobtail, prošedivělý ovčácký pes

Šedivý Bobtail pes s gumičkou na hlavě
Kredity: MOAimages / iStock

Srst bobtaila je velmi bohatá a polodlouhá. Jak bylo uvedeno dříve, jeho podsada vynikající kvality mu umožňuje odolat drsnému chladu hor. Pokud jde o barvu, bobtail je obvykle šedý, ale je povoleno několik odstínů od šedé po modrou. Hlava, krk, nohy a břicho jsou bílé.

Tento velký pes je impozantní a podsaditý s objemnou hlavou, která je spíše čtvercového tvaru. Bobtailův ocas se v minulosti kupíroval, ale dnes se může narodit s krátkým ocasem nebo jinak dlouhé a se třásněmi. Navzdory tomu, že je skryt vlasy, jeho oči jsou obvykle hnědé barvy nebo mohou být střevle. Bobtail může měřit minimálně mezi 56 cm u feny a 61 cm v kohoutku u psa. Co se týče váhy, ta se většinou pohybuje mezi 28 a 40 kily.

Bobtail, pes plný energie a láskyplný

Bobtail pes běží v trávě
Kredity: radarreklama / iStock

I když se stal skutečným společenským psem, bobtail si uchoval svou ovčáckou duši hluboko v sobě. Pokud máte jiná zvířata, nejen, že to bude v pořádku, ale také bude mít tendenci je chtít do stáda. Milý a přátelský, bude takový i s dětmi. Nicméně, tento pes neocení autoritu a proto se nemá dávat mezi všechny ruce. Bobtail může být dobrým hlídačem, ale nemělo by se od něj očekávat příliš mnoho, protože jako milovník lidí je pro něj těžké rozeznat dobré lidi od špatných, když je probuzena jeho zvědavost. Bydlení v bytě se mu také nedoporučuje, protože je to pes, který má obrovská potřeba utrácet.

Jaká cena za Bobtaila?

Bobtail fena se svými mláďaty
Kredity: slowmotiongli / iStock

Adopce Bobtaila se samozřejmě může lišit podle jeho původu, pohlaví a věku, ve kterém ho adoptujete. mje třeba počítat v průměru s 1000€ za psa registrovaného u LOF s vědomím, že nejvyšší řady lze prodat až za 1200 €. Bobtail je tedy poměrně drahé plemeno, ale nebudete litovat!

Pokud jste propadli Bobtailovi, tato opravdová koule lásky vás bezpochyby naplní štěstím!

Potí se psi?

Proveďte test DNA, abyste poznali původ svého psa