Aljašský malamut, pes přímo z Dálného severu

Ještě impozantnější než sibiřský husky, aljašský malamut má poměrně působivou muskulaturu a velikost. Skutečný arktický saňový pes bez problémů zvládá extrémní zimní podmínky. Sníh a zima jsou jeho živly! Díky vysokému držáku hlavy je také obzvláště elegantní.

Příběh malamuta d’Alaska

Malamutští psi ležící ve sněhu po závodu spřežení
Kredity: VFRed / iStock

Malamut, velmi staré plemeno spřežení, pochází z Aljašky. Své jméno převzal od kmene Mahlemiut, který ho vychoval pro jeho kvality jako saňového, ale také jako loveckého psa v oblasti Kotzebue.. Tento pes byl tedy pro Inuity skutečným spojencem a pomáhal jim přežít tváří v tvář extrémním podmínkám této země. Následně, během zlaté horečky v 19. mnoho malamutských psů bylo používáno k přepravě zlatokopů a jejich vybavení. V roce 1930 se malamut stal stále vzácnějším, a to natolik, že téměř vymizel. Naštěstí se nadšencům podařilo plemeno zachránit. Dnes tento velký impozantní pes dobýval stále více domovů.

Malamut d’Alaskasíla vše v eleganci

Aljašský malamut pózuje v trávě
Kredity: LiuMeiLi / iStock

Malamut je největší, ale také nejmocnější ze všech saňových psů. Jeho robustní rám a působivá muskulatura mu umožňují dělat svou práci efektivně. Jeho šaty jsou velmi husté a mohou být šedobílé, černobílé nebo neposkvrněné bílé. Jeho hlava je velká a dobrých proporcí. Uši malamuta jsou trojúhelníkové a stojí vzpřímeně na hlavě. Jeho oči jsou obvykle tmavě hnědé, ale na rozdíl od Huskyho nemusí být modré. Jeho dobře vybavený ocas je nesen přes hřbet. Konečně, aljašský malamut může měřit v kohoutku mezi 58 a 64 cm a vážit mezi 35 a 40 kg v závislosti na pohlaví.

Malamut d’Alaskaklidný pes se silnou povahou

Malamut si hraje se svou paní ve sněhu
Kredity: Simon002 / iStock

Povahově je aljašský malamut pes velmi odolný fyzicky, ale i psychicky. Je to dáno jeho původem a extrémními podmínkami, které ho vytvarovaly tak, aby dokázal čelit čemukoli. Tento dobře potvrzený charakter tedy někdy může být obtížné zvládnout. Je to pes, kterého je třeba vychovávat pevně, ale šetrně a důsledně: zapomínáme na rovnováhu sil. Vzhledem ke svému původu má malamut také velkou potřebu cvičit. Pro jeho fyzickou i psychickou rovnováhu je proto nezbytné, aby mu jeho pán mohl nabídnout dlouhé a časté procházky. Chytrý a aktivní, ty Můžete s ním také provozovat mnoho aktivit, zejména trolling, protože miluje sníh!

Kolik stojí adopce malamuta? d’Alaska ?

Dva aljašští malamuti ve sněhu
Kredity: Vivienstock / iStock

I když se cena psa plemene malamut může lišit v závislosti na chovateli a tedy i jeho rodové linii, v průměru budete muset zaplatit mezi 800 a 1300 eur. Tento pes tedy nepatří mezi nejdražší plemena, ale jeho cena zůstává poměrně značná.

Po občanském a trestním zákoníku zákoník zvířat na obranu svého psa