8 tipů, jak udržet svého psa zdravého po celý život

Chcete-li žít v dobrém zdraví co nejdéle, musí mít váš čokl možnost těžit z vyváženého životního prostředí. Ať už jde o jídlo, veterinární péči nebo čas, který mu věnujete, vše lze optimalizovat tak, aby vás doprovázel co nejdéle! Rychle objevte těchto 8 tipů, které můžete použít se svým mazlíčkem.

žena líbá svého psa greyhounda
© chewy – Unsplash

1- Nabídněte mu vyváženou stravu

Stejně jako pro nás je jídlo jedním z pilířů dobrého zdraví vašeho mazlíčka. Nabídněte tedy svému psovi vyváženou a výživnou stravu, abyste ho udrželi v kondici. Pokud se rozhodnete pro granule, vybírejte kvalitu a v případě potřeby požádejte o radu svého veterináře. Pokud volíte domácí stravu, dbejte na dokonalé vyvážení misky vašeho psa a v případě potřeby ji neváhejte doplnit pro zlepšení růstu, kvality srsti, vitality atd.

2- Vždy mějte k dispozici čerstvou vodu

Nezáleží na tom, zda zvolíte vodní fontánu nebo misku, důležité jsou potřeby psa! Je tedy nutné, aby měl po celý den i noc k dispozici čerstvou, čistou vodu. Pokud to všechno nevypil, ideální je to stejně měnit každý den.

3- Rozhýbejte svého psa

Stejně jako vy, aby zůstal zdravý, musí se váš pejsek pohybovat! Dbejte tedy na to, aby přes den nezůstával v posteli příliš dlouho a vezměte ho ven několikrát denně. Fyzická aktivita nejen pomáhá vašemu psovi udržovat dobré duševní zdraví, ale také pomáhá předcházet nadváze. Následky nadváhy jsou skutečně četné: podporuje cukrovku, osteoartrózu, jaterní poruchy s přetížením ztučněných jater, respirační srdeční selhání, poruchy trávení atd.

4- Pravidelně konzultujte s veterinářem

I když je váš pes v dobré kondici, je důležité nechat ho jednou až dvakrát ročně zkontrolovat veterinářem, zejména kvůli kontrole správné funkce různých orgánů (ledviny, srdce, kůže, zuby, uši, oči atd. .). Zároveň můžete svého mazlíčka nechat odčervit a očkovat.

5- Hrajte si se svým psem

Trávit čas se svým psem je zásadní pro jeho rovnováhu. Kromě procházek mu dopřejte chvíle hry a škrábání s vámi. To mu umožní cvičit jak fyzicky, tak psychicky. Hra se psem navíc vaše pouto jen posílí. Dejte mu veškerou náklonnost, kterou si zaslouží!

6- Vychovávejte svého psa

Tím, že svému psovi poskytnete vzdělání, podpoříte jeho rovnováhu v životě. Cvičte ho, seznamujte se s jinými psy atd. V případě potřeby můžete samozřejmě získat pomoc od trenéra psů nebo behavioristy, dokonce se to velmi doporučuje!

7- Důvěřujte přírodním lékům

Stále více veterinářů nabízí přírodní alternativy ke každodenním neduhům. S radami vašeho veterináře proto můžete krmivu vašeho zvířete doplnit přírodními produkty, abyste předešli případným onemocněním. Pokud je nemocný, může se jako vynikající alternativa ukázat bylinná medicína, homeopatie, gemmoterapie nebo dokonce mikrovýživa. Také nechte svého psa pravidelně sledovat osteopatem.

8- Předcházet možným nemocem, jak jen to jde

Vždy s radou svého veterináře nabízejte svému zvířeti pravidelně kúry: stopové prvky v případě rekonvalescence, malý doplněk stravy na podporu imunitního systému při každé změně ročního období, lék na zdraví srsti v době línání atd. Kromě toho se s věkem mohou objevit poruchy, jako je artróza. V tomto případě může vašemu psovi ulevit i kúra potravinových doplňků.

Landseer, velmi jemný záchranářský pes

Simulátor, který vám umožní vidět svět očima vašeho psa