5 plemen psů s olympionickým klidem

Řekněme hned, osobnost psa nezávisí pouze na jeho plemeni. Opravdu, v závislosti na jeho výchově, prostředí, ve kterém se vyvíjel, a jeho minulosti se typ psa, o kterém je známo, že je klidný, může nakonec ukázat jako pravý opak. Existují však plemena, o kterých je známo, že mají klidnější a mírnější povahu než ostatní. Například, když se vám řekne Jack Russel? Tato malá kulička energie samozřejmě nebude součástí dnešního seznamu!

Kavalír King Charles

Kavalír King Charles španěl sedí v trávě na podzim
Kredity: Mkovalevskaya / iStock

Kavalír King Charles španěl, který zastává hlavní roli v karikatuře „Lady and the Tramp“, lze přirovnat k jakémusi mini španělovi s dlouhýma ušima. Malý pes citlivý a člověku blízký, dokáže s jistotou odhalit radost nebo smutek svého pána. Navíc má velkou potřebu náklonnosti a dost špatně snáší, když je ponechán sám. Diskrétní a měkký, dokáže se přizpůsobit životu ve městě i na venkově. Kavalír King Charles Spaniel je energický malý pes, který si rád hraje! Má však zvláštnost okamžitě se uklidni když ho jeho pán nechá pochopit, že už není čas na hraní.

Newfoundland

Černý novofundlandský pes ležící na pohovce
Kredity: rzoze19 / iStock

U psů není energie nutně úměrná velikosti a naštěstí! Tedy, navzdory své impozantní postavě, Newfoundland nakonec nezabere tolik místa ve vaší domácnosti jeho temperament je tak klidný a diskrétní. Neuvěřitelně jemný a nesmírně laskavý pes, který má velmi blízko ke svému pánovi a který neopomene hlídat všechny členy své domácnosti. Zpočátku se používal jako záchranný pes na moři, uchovává v sobě tuto loajalitu a touhu zachránit svou lidskou bytost za každou cenu, i kdyby to znamenalo obětovat svůj život. Jeho hustá černá kožešina z něj dělá obzvláště elegantní. Jeho něžný pohled a jeho vzhled medvídka vás jistě zamilují!

Le Carlin

Mops spí s vyplazeným jazykem
Kredity: fongleon356 / iStock

Jak můžete odolat jejím velkým kulatým očím a jejím malým záhybům na čele? Společenský a rozpustilý Mops je mini mastif, kterého miluje mnoho milovníků psů. Malý, ale silný mops je velmi jemný a klidný pes. Miluje lidi víc než cokoli jiného, ​​zvláště když ho objímají. Dokonale se přizpůsobí bydlení v bytě, protože jeho oblíbenou zábavou je… podřimování! Mops ve skutečnosti není pes, který potřebuje hodně cvičení. Je však nutné jej vyndat alespoň třikrát denně, aby vyhovoval jeho potřebám.

Le Shar-Pei

Malý béžový šarpej sedí v trávě
Kredity: zokov / iStock

Pokrytý mnoha záhyby, Shar-Pei je rozpoznatelný mezi tisíci! Tento pes s velmi osobitým vzhledem, skutečný milostný obličej, bude skvělým společníkem na celý život. Jeho olympský klid je občas prošpikován pár nesmysly a momenty hry, ale obecně je Shar-Pei klidný pes, který má spíše nezávislý charakter. Navzdory svému vzhledu velké plyšové medvídky, má velkou potřebu se namáhat. Takže i když může bydlet v bytě, bude muset vyndejte několikrát denně s několika dlouhými výlety, aby vypustil páru.

Svatý Bernard

Svatobernardský pes
Kredity: N8tureGrl / iStock

Tento horský pes je dobře známý tím, že je skutečnou „chůvou“. Měkký a ochranný, ukazuje se, že je to nejlepší psí společnost, která může pro děti existovat. Jeho schopnosti záchranáře mu navíc dodávají neutuchající klid. Navzdory svému impozantnímu vzrůstu bude ve vaší domácnosti decentní. Nenechte se však mýlit, ač klidný za všech okolností, nebude váhat zastrašit cizí lidi, kteří se odváží vkročit na jeho území, aby vás bránili. Všimněte si, že ve skutečnosti není stvořen pro bydlení v bytě, protože by se kvůli své stavbě necítil pohodlně. Jeho velikost může skutečně dosáhnout 90 cm v kohoutku a váží ne méně než 120 kilogramů!

Pokud si chcete adoptovat klidného a sebraného psa, těchto pět plemen je ideálních! Budeme vám však stále připomínat: povaha psa nezávisí pouze na plemeni.

Simulátor, který vám umožní vidět svět očima vašeho psa

3 nejhorší důvody, proč si adoptovat psa