3 nejhorší důvody, proč si adoptovat psa

I když existuje mnoho opravdu dobrých důvodů, proč adoptovat pejska u vás doma, stále existují i ​​ty špatné… Zde je náš výběr 3 nejhorších špatných důvodů, proč si vzít psa.

Adoptujte si psa, protože jste měli rozmar

Malé roztomilé štěně v plédu
Kredity: Bogdan Kurylo / iStock

Bohužel až příliš často jsou psi adoptováni z rozmaru. Takže, přiznejme si to, je tu rozmar a rozmar. Pořídit si oblíbeného psa po několika měsících, ba letech přemýšlení, po poznání plemen, vzdělání a po setkání s různými chovateli je samozřejmě promyšlená koupě, která, jak se zdá, nečiní žádný problém. Naopak, pořiďte si psa přes noc jen proto, že si myslíte, že je roztomilýje to na druhé straně a velmi špatný nápad… Ve skutečnosti, když nejste připraveni, představa, kterou máte o životě se psem, není vždy realitou.

Adopce zvířete je velká zodpovědnost. Nákup z rozmaru vám zabrání v tom, abyste se zeptali proti proudu, abyste přemýšleli o důsledcích, které to bude mít ve vašem životě. Přemýšlení je však nezbytným krokem před přijetím, protože jako s dítětem budete mít zodpovědnost za život ve svých rukou! Máte prostředky k uspokojení všech jeho potřeb? Víte, jak vycvičit psa? Chystáte se vzít s sebou na dovolenou svého psa? Jste připraveni jít k veterináři kdykoli během dne nebo v noci, pokud se váš mazlíček necítí dobře? Máte zkrátka dostatek času se mu věnovat a zajistit jeho každodenní potřeby (procházky, hraní atd.)? Pokud jste to ještě neudělali nikdy si nenašel čas položit si všechny tyto otázkyadopce psa by prozatím neměla být.

Adoptujte si psa, protože máte velkou zahradu

Pes kope díru na zahradě
Kredity: Cindy Shebley / iStock

Vlastně nevíme proč, ale v kolektivní představě stěhování do domu s velkou zahradou naprosto potvrzuje fakt, že můžeme mít psa. To však zdaleka není realita! Nikdy to nepřestaneme opakovat: pes nemůže ven jen na vaši zahradu, i když je obrovská. Pro vašeho pejska není zahrada nic jiného než další místnost ve vašem domě. Nohy si samozřejmě protáhnout může, ale to nestačí. Pro připomenutí, psi žijí ve světě pachů. Čichání je jejich součástí a je nezbytné pro jejich rovnováhu. Po dvou až třech vycházkách na vaší zahradě nebudou pachy pro vašeho psa tak zajímavé. Proto potřebuje umět zkoumat vnější svět každý den.

Takže i když je velká zahrada pro vašeho psa skutečným plusem, to vás nezbavuje povinnosti denně venčit svého psa. Musí si umět protáhnout nohy jinde než doma a čichat spoustu nových pachů: jeho oblíbená zábava!

Adoptujte si psa, abyste zmocnili své děti

Pes se baví se dvěma malými dívkami
Kredity: LightFieldStudios / iStock

„Vzali jsme našeho psa, abychom zmocnili děti.“ Tento důvod k ospravedlnění adopce psa jste už určitě slyšeli. To samozřejmě funguje u všech zvířat: králíka, křečka, morče atd. Jak by tedy pořízení psa pomohlo dětem vyrůst a stát se zodpovědnými? Myslíte si, že si dítě dokáže uvědomit, jestli je jeho zvíře špatné a hlavně ho může vzít k veterináři? Vezme vaše dítě svého psa na procházku samo? Bude dítě každý den přemýšlet o krmení svého psa?

Nejlepší způsob, jak zmocnit dítě, je ukázat mu příklad. Takže než adoptovat psa nebo jiné zvíře, vezměte ho do útulku. Zeptejte se, zda je možné společně udělat pár hodin dobrovolnictví. Naučte ho pečovat o zvířata a uvědomte si jejich pohodu, výchovu atd. Je to tímto způsobem vaše dítě si uvědomí povinnosti, které s sebou nese pejsek. Ve všech případech musí být pes v odpovědnosti dospělé osoby. Vaše dítě vám samozřejmě může pomoci, ale v žádném případě nebude za zvíře zodpovědné.

Ve skutečnosti existuje tolik dobrých důvodů jako špatných důvodů, proč si adoptovat psa. A především je tolik důvodů, kolik je majitelů! Nakonec jediné, co je třeba si zapamatovat, je to příchod vašeho budoucího pejska je třeba pečlivě zvážit. Je to také důležité pro blaho vašeho mazlíčka i vaší rodiny.

5 plemen psů s olympionickým klidem

proč můj mazlíček tolik pije?